Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
BYC5D-500 500V 5A TO220AC Diyot Hakkında
BYC5D-500 500V 5A TO220AC Diyot
| Kılıf | TO-220-2 |
|---|---|
| Montaj Tipi | Through Hole |
| Üretici Paket/Kılıf | TO-220AC |
| Hız | Fast Recovery - 500ns - 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 500 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2 V @ 5 A |
| Reverse Recovery Time (trr) | 16 ns |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Diode Type | Standard |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr- F | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 500 V |