Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
BAV99-7-F 75V 300mA(DC) SOT23-3 Diyot Hakkında
BAV99-7-F 75V 300mA(DC) SOT23-3 Diyot
| Kılıf | TO-236-3 SC-59 SOT-23-3 |
|---|---|
| Montaj Tipi | Surface Mount ( SMD ) |
| Üretici Paket/Kılıf | SOT-23-3 |
| Hız | Fast Recovery - 500ns - 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5 µA @ 75 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 150 mA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Diode Type | Standard |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 300mA (DC) |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |