Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
AOZ1284PI 8-SOIC Entegre Devre
AOZ1284PI
- Üretici
- Alpha & Omega Semiconductor
- Kategori
- Kılıf / Paket
- —
AOZ1284PI 8-SOIC Entegre Devre Hakkında
AOZ1284PI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad kılıfta üretilmiştir. Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 4A 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
| Ürün Kodu | AOZ1284PI |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
| Current - Output | 4A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 1MHz |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Topology | Buck |
| Supplier Device Package | 8-SO-EP |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Output (Max) | 30.6V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
AOZ1284PI Datasheet dosyasına ulaşmak için tıklayınız.