Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
MMBD6100 (MMBD6100_R1_00001) 80V 200mA(DC) SOT23-3 Diyot
MMBD6100_R1_00001
- Üretici
- Panjit
- Kılıf / Paket
- —
MMBD6100 (MMBD6100_R1_00001) 80V 200mA(DC) SOT23-3 Diyot Hakkında
MMBD6100 (MMBD6100_R1_00001) 80V 200mA(DC) SOT23-3 Diyot
| Kılıf | TO-236-3 SC-59 SOT-23-3 |
|---|---|
| Montaj Tipi | Surface Mount ( SMD ) |
| Üretici Paket/Kılıf | SOT-23 |
| Hız | Small Signal - 200mA (Io) Any Speed |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 50 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 100 mA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Diode Type | Standard |
| Operating Temperature - Junction | -50°C ~ 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |