Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
MMBD3004BRM 300V 225mA(DC) SOT23-6 Diyot Hakkında
MMBD3004BRM 300V 225mA(DC) SOT23-6 Diyot
| Kılıf | SOT-23-6 |
|---|---|
| Montaj Tipi | Surface Mount ( SMD ) |
| Üretici Paket/Kılıf | SOT-23-6 |
| Hız | Fast Recovery - 500ns - 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 240 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 200 mA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Diode Type | Standard |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 225mA (DC) |
| Diode Configuration | 2 Pair Series Connection |