Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
BAS116 (BAS116_R1_00001) 75V 200mA(DC) SOT23-3 Diyot Hakkında
BAS116 (BAS116_R1_00001) 75V 200mA(DC) SOT23-3 Diyot
| Kılıf | TO-236-3 SC-59 SOT-23-3 |
|---|---|
| Montaj Tipi | Surface Mount ( SMD ) |
| Üretici Paket/Kılıf | SOT-23 |
| Hız | Small Signal - 200mA (Io) Any Speed |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 nA @ 75 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 150 mA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 µs |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) |
| Diode Type | Standard |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr- F | 2pF @ 0V 1MHz |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |