SN74HC4040N 16-DIP (7.62mm) Entegre Devre
Texas Instruments SN74HC4040N, 16-DIP (0.300", 7.62mm) kılıfta 12 bit yukarı sayıcı (binary counter) entegre devredir. Negatif kenar tetiklemeli çalışır ve asenkron reset özelliğine sahiptir. 2 V–6 V besleme aralığında, 33 MHz sayım hızına kadar ve -40°C ile 85°C arasında kullanılabilir.
SN74HC4040N 16-DIP (0.300", 7.62mm) kılıfta üretilmiştir. Counter IC Binary Counter 1 Element 12 Bit Negative Edge 16-PDIP
| Ürün Kodu | SN74HC4040N |
| Logic Type | Binary Counter |
| Direction | Up |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 12 |
| Reset | Asynchronous |
| Timing | Asynchronous |
| Count Rate | 33 MHz |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
SN74HC4040N Datasheet dosyasına ulaşmak için tıklayınız.