Görseller temsilidir, tam özellikler için datasheet'e bakınız.
ADC10080CIMT/NOPB 28-TSSOP Entegre Devre
ADC10080CIMT/NOPB
- Üretici
- Texas Instruments
- Kılıf / Paket
- —
ADC10080CIMT/NOPB 28-TSSOP Entegre Devre Hakkında
ADC10080CIMT/NOPB 28-TSSOP kılıfta üretilmiştir. IC ADC 10BIT PIPELINED 28TSSOP
| Ürün Kodu | ADC10080CIMT/NOPB |
| Architecture | Pipelined |
| Configuration | S/H-ADC |
| Data Interface | Parallel |
| Features | - |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Inputs | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Part Status | Active |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Reference Type | External, Internal |
| Sampling Rate (Per Second) | 80M |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V ~ 3.6V |
ADC10080CIMT/NOPB Datasheet dosyasına ulaşmak için tıklayınız.